پاسخ به پرسش های متداول

حساب کاربری

1 - آیا میتوانم مشخصات حساب خود را وایرایش کنم؟

پاسخ : بله ، شما میتوانید اطلاعات حساب کاربری خودتان را ویرایش کنید . برای این کار پست الکترونیک و کلمه عبور خودتان را در بخش ورود کاربران آلین تک وارد کرده ، سپس با کلیک برروی آیکون {تنظیمات } به صفحه ای منتقل خواهید شد که میتوانید { کلمه عبور ، عکس پروفایل ، مشخصات کاربری ، آدرس ، شماره تماس } را ویرایش کنید.

2 - آیا میتوانم به خرید های قبلی خود دسترسی داشته باشم؟

پاسخ : بله ، بعد از اینکه به پنل کاربری خود وارد شدید ، برروی آیکون { فاکتورها } کلیک کنید تا سوابق خرید شما نمایش داده شود.

3 - آیا میتوانم به تیکت های قبلی خود دسترسی داشته باشم ؟

پاسخ : بعد از اینکه به پنل کاربری خود وارد شدید ، برروی آیکون { تیکت ها } کلیک کنید تا کلیه تیکت های شما نمایش داده شود. 

 

 کالای عرضه شده در آلین تک

4 - آیا کالاهای خریداری شده در آلین تک دارای نرم افزار های کاربردی هستند ؟

پاسخ : خیر ، هیچکدام از کالاهای موجود به صورت پیش فرض دارای نرم افزاری از سمت شرکت سازنده نمیباشند ، اما چنانچه شما قصد نصب نرم افزارهای کاربردی  را داشته باشید میتوانید در مراحل پرداخت فاکتور ، نصب نرم افزار را به نسبت کالایی که انتخاب کرده اید اضافه کنید.

کالای شما با نرم افزار های کاربردی برای شما ارسال خواهد شد.

لطفا قبل از انتخاب نصب بسته نرم افزاری در صفحه فاکتور توضیحات کامل را بخوانید ، انتخاب این گزینه به منزله قبول کردن کلیه شرایط و قوانین نصب بسته نرم افزاری می باشد.

 

 پرداخت

5 - چکونه میتوانم مبلغ سفارش را پرداخت کنم؟

پاسخ : شما به صورت اینترنتی میتوانید پرداخت خود را انجام دهید و هنگام ثبت سفارش در مرحله بازبینی پرداخت شیوه پرداخت خود را انتخاب کنید.

همگی کاربران در آلین تک  می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب در وب سایت ، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

 6 - ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق بود ، اما مبلغ از حساب من کسر شده باشد؟

پاسخ : گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید یا در بخش تیکت های کاربران موضوع فوق را با درج تیکت جدید عنوان نموده تا مغایرت برطرف شود.

 

سفارش

7 - سفارش خود را به چه روش‌هایی می‌توانم تحویل بگیرم؟

پاسخ:  در سرتاسر کشور سفارش‌ها با پست پیشتاز ارسال می‌شوند و اگر شهرهایی دفتر نمایندگی تیپاکس داشته باشند، مشتری می‌تواند با انتخاب تیپاکس در مرحله انتخاب روش ارسال، به جای پست پیشتاز این روش را انتخاب کند.

8 - آیا می‌توانم سفارش خود را به عنوان هدیه ارسال کنم ؟

پاسخ : بله ، در مرحله تکمیل فاکتور شما میتوانید مشخصات تحویل گیرنده کالا را تکمیل نموده و با انتخاب کاغذ کادو ، کارت پستال بسته شما به عنوان هدیه ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است که شما میتوانید مشخص کنید که فاکتور برای تحویل گیرنده ارسال شود یا خیر.

9 - می‌توانم کالایی را که سفارش داده‌ام با مراجعه به شرکت آلین تک به صورت حضوری تحویل بگیرم؟

پاسخ:  از آنجا که آلین تک یک فروشگاه اینترنتی است و یکی از اهداف آن کاهش دادن سفرهای درون شهری غیر ضروری است، تحویل حضوری سفارش در محل شرکت امکان‌پذیر نیست.

 10 - سفارش‌ها چه زمانی به پست تحویل داده می‌شود و چگونه میتوانم از وضعیت بسته خود با خبر شوم؟

پاسخ:  همه سفارش‌ها پس از طی مراحل پردازش، به طور روزانه تحویل واحد پستی مستقر در محل پردازش سفارشات آلین تک می‌شوند.

زمانی که سفارش شما ارسال شد کد مرسوله در بخش سفارشات شما ثبت شده و میتوانید شماره 10 یا 20 رقمی مرسوله پیشتاز را در آدرس www.itemtracking.post.ir وارد کنید:

همچنین برای رهگیری سفارشی که با پست تیپاکس ارسال شده می‌توانید با دفتر شعبه تیپاکس در شهر خود تماس بگیرید.

 

خرید ویژه

11 - محصولات چه زمانی در طرح خرید ویژه قرار می‌گیرند؟ آیا از قبل می‌توان باخبر شد؟

پاسخ : امکان قرار گرفتن یک کالا در طرح خرید ویژه را کارشناسان فروش آلین تک با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی بررسی می‌کنند.

بله ، میتوانید از خرید های ویژه آلین تک باخبر شوید . به بخش { ویرایش پروفایل } رفته و در قسمت { تنظیمات خبرنامه } میتوانید تنظیمات فوق را انجام دهید.

 

کد تخفیف آلین تک

12 - چه زمان و چگونه کد تخفیف به من تعلق میگیرد؟

هر زمان که امتیاز شما در باشگاه مشتریان به سقف تعیین شده باشگاه رسید میتوانید از کد تخفیف خود استفاده کنید.

( به بخش باشگاه مشتریان آلین تک مراجعه شود. )

13 - آیا کد تخفیف را باید در مدت زمان مشخص استفاده کنم؟

پاسخ : خیر ، کد تخفیف تاریخ انقضاء ندارد و هرزمان برروی هرمحصولی که بخواهیدمیتوانید از کد تخفیف خودتان استفاده کنید.

( به بخش باشگاه مشتریان آلین تک مراجعه شود. )